Galeria

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej w Szkole Podstawowej nr 118 we Wrocławiu 16.02.2016

  Nasza fundacja działa w bardzo szerokim zakresie. Jednym z punktów działalności statutowej jest promocja i ochrona zdrowia.
 
 Z inicjatywy  Rodziców pierwszoklasistów szkoły podstawowej nr 118 we Wrocławiu przeprowadziliśmy na jednej godzinie lekcyjnej pokaz i zabawę związaną z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz zasad zachowania się w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia.
Krótką prelekcję i pokaz przeprowadziła nasza wspaniała wolontariuszka- AGU.
 
 
 

Koncert charytatywny REGGAE GRAMY - POMAGAMY 19.04.2015

Koncert charytatywny REGGAE GRAMY - POMAGAMY, w ramach którego zbieramy środki na rehabilitację niepełnosprawnej Paulinki Dorosławskiej.

Na scenie zobaczycie MESAJAHA, BETHEL i PAJUJO.
Odbędzie się także licytacja charytatywna atrakcyjnych przedmiotów.

Wszelkie zyski, zarówno z samego koncertu (cegiełek), jak i aukcji prowadzonych w ramach koncertu, zostaną przelane na konto fundacji, która opiekuje się Paulinką.

 


Sadzenie drzewek i krzewów 8.05.2016

   Bardzo dziękujemy Szkółce Drzew i Krzewów ,,KULAS" za podarowanie Fundacji ponad 100 sadzonek, którymi został obsadzony teren dookoła obecnego magazynu. Dziękujemy również niezastąpionym wolontariuszom za ogromny wkład pracy i zaangażowanie przy sadzeniu drzewek.


Malowanie Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej przy ul. Marii Curie - Skłodowskiej we Wrocławiu

   Zebrane z Koncertu Charytatywnego ,,Uśmiechnij Dziecko - Wyremontuj Klinikę" środki przeznaczyliśmy na zakup farb oraz sprzętu malarskiego, aby nieco ożywić Klinikę Chirurgii i Urologii Dziecięcej mieszczącej się we Wrocławiu przy ul. Marii Curie - Skłodowskiej. Malowanie rozpoczęliśmy od Kącika Zabaw, ale na tym nie koniec! Wspólnie planujemy również pomalować całe wyremontowane piętro.

 

  Bardzo dziękujemy wszystkim dobrym duszyczkom: Stowarzyszeniom ESN UP I PWr (Erasmus Student Network Uniwersytet Przyrodniczy i Erasmus Student Network Politechnika Wroclawska) oraz niezastąpionym wolontariuszom za owocną współpracę, kawał wspaniałej pracy, spędzone razem chwile oraz ogromne serce - jesteście wspaniali <3!

 

Pozdrawiamy!


Spotkanie z psychologiem oraz z mieszkańcami Wrocławia, którzy są w trudnej sytuacji życiowej i zawodowej.

Ostatnio zostaliśmy zaproszeni do Wrocławskiego Centrum Integracji na spotkanie z psychologiem oraz z mieszkańcami Wrocławia, którzy są w trudnej sytuacji życiowej i zawodowej. Nasi wolontariusze przedstawili świadectwo na temat różnego rodzaju uzależnień oraz problemów, z którymi boryka się osoba uzależniona jak i współuzależniona.

Bardzo dziękujemy Wrocławskiemu Centrum Integracji za zaproszenie jak i również uczestnikom za bardzo miłe przyjęcie i chęć uczestnictwa w spotkaniu. Na koniec każdy z uczestników podziękował i pożegnał Naszych wolontariuszy serdecznym uściskiem dłoni.


Akcja ,,Kobieta Kobiecie... torebkę".

Wrocławskie Centrum Integracji zainspirowane działaniami Lean In Pomorskie postanowiło również we Wrocławiu obdarować kobiety... torebkami :)! Postanowiliśmy, że dołączymy do akcji przekazując torebki oraz różnego rodzaju gadżety do ich wypełnienia m.in. kosmetyki Tołpa, Skin Care oraz przyborniki do manicure.

                      

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Wrocławskiego Centrum Integracji.

 

 


Event Radosne Obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem Brzeg 6.02.2016

   Fundacja Ludzie Ludziom i Ludzikom serdecznie zapraszam na Event w ramach radosnego świętowania Światowego Dnia Walki z Rakiem, który odbędzie się dnia 06.02.2016 w Brzeskim Centrum Kultury. Niniejsza impreza jest elmentem kampanii społecznej pod hasłem Choroba nie odebrała mi piękna, której celem jest poprawa świadomości społecznej odnośnie choroby nowotworowej. Event ten ma charakter społeczno- edukacyjno-informacyjny. Wydarzenie to kierowane jest do całego społeczeństwa i w związku z tym, przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Wśród nich znajdzie się spektakl teatru tańca pt. ,,Znikam...Jestem" autorstwa Pauliny Rutowicz, pokaz magika, prelekcje brafittingu.

   Ponadto, w programie wydarzenia znajdą się warsztaty wizażu, porady dietetyka, możliwość skorzystania z porady psychologa i rehabilitanta onkologicznego, animacje i konkursy dla dzieci oraz możliwość wykonania profesjonalnego portretu w studnio fotograficznym. Zadbaliśmy również o oprawę gastronomiczną. Spotkanie w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem rozpocznie się o godzinie 14.00 w Brzeskim Centrum Kultury i potrwa do godziny 17.30. Natomiast o godzinie 18.00 tego samego dnia zapraszamy wszystkich do Herbaciarni na koncert zespłou szantowo-folkowego W Stronę Portu, a o godzinie 19.30 na koncert Black Drums Icon. Informujemy, że na wszystkie atrakcje związane z eventem wstęp jest nieodpłatny. Całość wydarzenia będzie poprowadzona przez miłościwie nam panującego Księcia brzeskiego Jakuba Rusa oraz Łukasza Oskara Michalaka. Event objęty jest patronatem Miasta Brzeg oraz Brzeskiego Centrum Kultury.

 


Koncert Charles Moon oraz InDespair w Zakładzie Karnym nr.1 3.06.2015

 Jak pewnie wiecie nasza fundacja współpracuje z wieloma organizacjami. Naszym partnerem jest również Zakład Karny nr.1 przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu‬. Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora oraz Wychowawców osadzeni więźniowie wykonują w ramach resocjalizacji różne przedmioty (malują obrazy, robią maskotki czy inne prace), które przekazują Naszej fundacji na różnego rodzaju akcje charytatywne. W ramach  podziękowania zorganizowaliśmy  dla nich koncert dwóch wspaniałych zespołów:Charles Moon oraz InDespair. Nie uwierzycie, ale koncert odbył się na terenie zakładu, na spacerniaku.

 

 


Dzień Dziecka 03.06.2016

3 czerwca 2016 roku wraz  Wrocławskim Centrum Integracji zorganizowaliśmy ,,Dzień Dziecka". Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. dmuchaniec, malowanie buziek, kręcenie balonów oraz wiele innych gier i zabaw. Nasz cel został osiągnięty! Nic tak nie cieszy jak uśmiech na twarzy dziecka :). 

 

 


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Brzegu 10.01.2016

Wraz z Pięknymi i Odważnymi Kobietami z Kalendarza "CHOROBA NIE ODEBRAŁA MI PIĘKNA" wzieliśmy aktywny udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brzegu.

Przekazaliśmy na WOŚP 10 szt kalendarzy.


To co działo się na licytacjach przeszło nasze najśmielsze oczekiwania,

ponieważ pierwszy kalendarz na licytacji został sprzedany za 710 zł.

W sumie ze sprzedaży przekazaliśmy kwotę 1050 zł na WOŚP.
Dziękujemy

 


Koncert Charytatywny ,,Uśmiechnij Dziecko - Wyremontuj Klinikę" 17.11.2015


17 listopada 2015 roku o godz. 18:00 w Eter Club we Wrocławiu odbył się KoncertCharytatywny, z którego cały dochód został przeznaczony na dalszy remont Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej znajdującej się na ul. Marii Curie Skłodowskiej we Wrocławiu.

Podsumowując Koncert Charytatywny "Uśmiechnij Dziecko-Wyremontuj Klnikę"
Zebraliśmy kwotę 2070 zł.W tym 690 zł aukcje i 1380 zł cegiełki.
Całość zebranych pieniędzy przekazujemy na remont Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej we Wrocławiu przy ul.Curie-Skłodowskiej 52.


Pięknie dziękujemy wszystkim zaangażowanym Artystom, Wolontariuszom, Zarządowi Fundacji, a przede wszystkie dziękujemy WAM za to, że byliście i dobrze się bawiliście.


Piknik ,,Aktywni bez barier" organizowany wraz z Wrocławskim Centrum Integracji Społecznej 18.09.2015

18 września 2015 roku w godzinach 16:00 - 20:00 na terenie Centrum odbył się Piknik organizowany w ramach projektu ,,Aktywni bez Barier".

Do współpracy przy organizacji pikniku integracyjnego Centrum zaprosiło Fundację Ludzie Ludziom i Ludzikom.

Na gości czekało wiele atrakcji:

* kiermasz i loteria prac Uczestników projektu, wykonanych podczas treningów rękodzieła,
* występ Uczestników opracowany w ramach zajęć tanecznych,
* wspólne biesiadowanie,
* o godz. 18.00 odbył się warsztat i pokaz pierwszej pomocy
* o 19.30 pokaz laserów i iluminacji świetlnych dodatkowo z oprawą muzyczną

Dodatkowo w trakcie całej imprezy:

* dyskoteka z DJem
* kącik porad psychologiczno-prawnych
* stoisko z ofertą kulturalną Wrocławia
* animacja i zabawy dla najmłodszych
* ognisko z pieczeniem kiełbasek


Dzień Dziecka dla podopiecznych Stowarzyszenia ''Akson" 1.06.2015

1 czerwca 2015 roku wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy ,,AKSON" zorganizowaliśmy Dzień Dziecka dla jego najmłodszych podopiecznych. Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować hurtowni Selgros przy ul. Krakowskiej za pomoc w organizacji i przekazane rzeczy :).


 


Mikołajki zorganizowane dla najmłodszych podopiecznych Stowarzyszenia Akson 10.06.2015

 Fundacja Ludzie Ludziom i Ludzikom wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy ,,AKSON" zorganizowała Mikołaja dla najmłodszych podopiecznych. Fantastyczną zabawę Mikołajkową prowadził jak zawsze niezastąpiony DJ Kudłaty nadając dałemu wydarzeniu niesamowity urok i atmosferę!

 Bardzo dziękujemy również szczodremu Mikołajowi za wspaniałe prezenty i wspólną zabawę (oczywiście zapraszamy za rok :))!